Autor Wiadomość
Nazar
PostWysłany: Sob 22:54, 03 Paź 2009    Temat postu:

Co do ujeżdżenia pracuje ujeżdżeniowo, Juz jakieś 2 miesiące będą z Czajką. Smile Oczywiście nie szalejemy. Nie robimy jakiś ciągów w galopie,. piaffów i wg. Pracujemy nad główką, masą mięśniową, lekkością ruchu, elastycznością Smile Czajka już troche schodzi główką w dół. Jets bardziej 'do wykręcania'. Potrafi galopować w kilku tępach a nie tak jak dwa miesiące temu, ze tylko aby szybciej Very Happy Bardzo fajnie wychodzą nam lotne zmiany nogi w galopie Smile Bardzo fajnie podnosi giry na cavalettkach. Są dni, że pracuje zadem, podstawia sie. Oby było coraz lepiej.
.:Monte Cassino:.
PostWysłany: Sob 17:53, 11 Kwi 2009    Temat postu:

Lewada Smile
Gosia
PostWysłany: Sob 19:09, 28 Mar 2009    Temat postu:

Jak nazywa się figura ujeżdżeniowa, w której to koń przypomina swoją postawą proszącego psa? wyróżnia się i postawę niską - siad na zadzie na ugiętych kończynach i postawę wysoką - "stawanie dęba" na wyprostowanych kończynach . wie ktoś ?
karuuska
PostWysłany: Śro 21:06, 04 Lut 2009    Temat postu:

Wszystko wygląda pięknie ale tyle roboty. Naprawdę podziwiam osoby, które potrafią nauczyć konie takich rzeczy. Anky van Grunsven to moja ulubiona zawodniczka Cool
wanilia
PostWysłany: Sob 21:15, 15 Gru 2007    Temat postu:

Dość trudno wytrenować konia do ujeżdżenia, a tym co się to udaje to gratulacje ok moze byc
Hiriki
PostWysłany: Pią 18:06, 19 Paź 2007    Temat postu:

Lubie ujeżdżenie ale chyba wole skoki Wink
fajne fotki:)
skazik
PostWysłany: Nie 10:03, 14 Paź 2007    Temat postu:

fajnie to wygląda..;]
Siwa
PostWysłany: Sob 19:57, 13 Paź 2007    Temat postu:

ale nie jest...no postaram sie znalesc wzrot na zadzie
skazik
PostWysłany: Śro 19:55, 10 Paź 2007    Temat postu:

a też tak myślałeś?? gdyby nie ta noga to bym dała sobie głow uciąć że to zwrot na zadzie...
Edzio
PostWysłany: Nie 18:21, 07 Paź 2007    Temat postu:

om racja to nie zwrot na zadzie
skazik
PostWysłany: Pon 19:47, 10 Wrz 2007    Temat postu:

no fakt nie zauważyłam..;]
Siwa
PostWysłany: Pon 17:36, 10 Wrz 2007    Temat postu:

ale to nie jest zwrot na zadzie on galopuje
tak powinien miec tylko przednie nogi w gorze a on ma tez 1 tylna
skazik
PostWysłany: Nie 18:53, 09 Wrz 2007    Temat postu:

ostatnia fotka to zwrot na zadzie, uczyłam się kiedyś tego, tylko że w stępie..;]
Siwa
PostWysłany: Nie 15:10, 09 Wrz 2007    Temat postu: troche o ujezdzeniu

UJEŻDŻENIE

Wdzięk, szyk, elegancja - tak można krótko scharakteryzować tę dyscyplinę. Celem klasycznego ujeżdżenia jest harmonijny rozwój naturalnych możliwości i zdolności konia. Szkolenie konia powinno prowadzić do doskonalenia jego naturalnej równowagi, zachowania elastyczności ruchów oraz wyrobienia posłuszeństwa i chęci współpracy z jeźdźcem.

Dobrze ujeżdżony koń chętnie idzie do przodu, jego ruchy są energiczne i elastyczne, posłusznie wykonuje wszystkie polecenia jeźdźca i sprawia wrażenie, że wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych ćwiczeń przychodzi mu z łatwością. Koń i jeździec powinni stanowić harmonijną, rozumnie współdziałającą całość. Ma to być obraz elegancji i zwinności, płynności ruchów i energii, równowagi i spokoju oraz wzajemnego zrozumienia. Ma to być monolit.

Znajomość podstaw ujeżdżenia u jeźdźców jest jednocześnie niezbędnym warunkiem osiągania dobrych wyników w dyscyplinie skoków, czy WKKW. Ta konkurencja wymaga od konia dobrego ruchu i charakteru, a od zawodnika oprócz umiejętności jeździeckich - wiele cierpliwości, wytrwałości i ogromnego wyczucia psychiki konia.

Według statystyk Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej ujeżdżenie jest drugą po skokach dyscypliną jeździecką pod względem popularności i liczby uprawiających ją zawodników. Dwie najlepsze polskie zawodniczki zaczynają już liczyć się na światowych arenach. 23 miejsce Anny Bienias na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Rzymie oraz 11 miejsce Małgorzaty Morsztyn w Finale Pucharu Świata w 2001 r., to jak do tej pory nasze najlepsze wyniki w tej dyscyplinie.


ZAWODY

Konkursy w ujeżdżeniu rozgrywane są na piaszczystym czworoboku o wymiarach 20 m. na 60 m. Czworobok jest ogrodzony płotkami, a wybrane punkty są oznaczone literami. Jeździec wykonuje określony program, którego jakość wykonania jest oceniana zwykle przez trzech (maksymalnie pięciu) sędziów w 10-cio punktowej skali ocen. Oceny i uwagi sędziów odnotowywane są na specjalnych arkuszach. Wynik zawodnika podaje się w procentach. W zależności od stopnia trudności wyróżniane są klasy konkursów: L (najłatwiejsza), P, N, C, CC, CS, a w każdej z tych klas istnieje kilkanaście programów, opisujących obowiązkowe ruchy, jakie zawodnik i koń powinni wykonać na czworoboku.

Strój zawodnika i rząd konia są ściśle określone w przepisach jeździeckich. Ważnym wydarzeniem dla ujeżdżenia stało się wprowadzenie programów dowolnych z podkładem muzycznym, tzw. KÜR, co uczyniło tą konkurencję znacznie ciekawszą i przysporzyło jej nowych miłośników na całym świecie.
tojest moj ulubiony sport a co wy o tym myslicie?
foty;




Powered by phpBB Theme ACID Š 2003 par HEDONISM
© 2001 - 2005 phpBB Group